Giliųjų audinių masažas

Giliųjų audinių masažas [Deep tissue massage]

kuno_terapija_su_perlais.jpeg 

 

Giliųjų audinių masažas skirtas jungiamajam audiniui atkurti. Daugiau nei 50% kūno masės sudaro jungiamasis audinys. Gilųjų audinių masažo tikslas  – atstatyti normalų fascijų ir sausgyslių ilgį. Sutrumpėjus fascijoms visuomet atsiranda problemos su raumenimis. Pats organizmas su miofascialinėmis  problemomis nesusitvarko. Fascijos yra sujungtos į vientisą audinių sistemą, nepertraukiamą nuo galvos iki pėdų iš išorės į vidų. Be pertrūkio, fascijos  sudaro jungtis viduje ir tarp kaulų. Prasiskverbiant per visas kūno struktūras, fascijos ne tik apvynioja kiekvieną struktūrą, raumenis, organus, nervus, audinius, kraujagysles, bet  ir prasiskverbia į juos suformuodamos matricą ir atramą. Fascija susideda iš vidinio ir išorinio apvalkalo, tarp kurių yra substancija, savo sudėtimi primenanti pulpinį branduolį (leidžiantį absorbuoti skystį iš priklausančių audinių). Tikslinio poveikio metu į fascialinius kontūrus, atsiranda elektrinis potencialas, kuris  keičia biocheminę medžiagos, esančios tarpfascialinėnje erdvėje, sudėtį ir audinys pats pradeda temptis. Mūsų delnas gali jausti judesių aktyvumą kelių mikronų diapazone, kas leidžia panaudori šį  labai jautrų instrumentą fascijų  ištyrimui ir jos gydymui.

Darbo su jungiamuoju audiniu ypatumai:

Jis labai sunkiai pakelia grubų poveikį;

Jis gali išsitempti tik esant lėtam poveikiui;

Taktilinis ir proprireceptinis jautrumas;

Tikslingas poveikis su apsaugos mechanizmais (Goldžio, raumenų verpstė).

Yra keletas fascijos poveikio būdų: tiesioginis ir netiesioginis

Netiesioginis, kai fascijos poveikis atliekamas naudojant MFR (miofascialinis atpalaidavimas), o tiesioginis metodas – kai atliekamas giliųjų audinių masažas (nors pavadinimas nevisiškai atskleidžia šio masažo rūšies specifiką).

Giluminio masažo atlikimo technika:

Naudojamos keturių pirštų pagalvėlės, dilbiai, falangos, kumštis... (metodinėje medžiagoje bus išsamus judesių aprašymas tam tikriems raumenims).

Kadangi darbo metu tenka išlaikyti tam tikrą pozą, o tai kelia ypatingus reikalavimus ergonomikai. Pasirenkame tokias pozas kur yra galimybė išlaikyti maždaug 30 laipsnių poveikio kampą. Naudojame specialias kliento pozas, kuriose raumuo yra iš anksto ištemptas. Per visą judesio atlikimo laiką nesikeičia judesio tolygumas. Yra galimybė dirbti pasluoksniui.

Atlikimo būdas gali būti :

„Inkaras“ su blokų panaudojimu (užkabinant ir išlaikant tempimą);

Fascinis ištempimas;

Pasikeitimai atsiranda iš karto arba po 1-3 valandų. Paūmėjimų būti neturėtų.

Giliųjų audinių masažas  pakelia masažo specialistą į aukštesnį lygį ir kelia aukštesnius reikalavimus anatomijos ir biomechanikos žinioms. Šis darbas neleidžia mechaninio požiūrio į masažą, būtina jausti audinį ir suprasti kas su juo vyksta.

Papildomi naudojami  judesiai:

1. Deep Tissue klubo raumeniui

2. Deep Tissue užpakaliniam dvilypiam raumeniui

3. Deep Tissue plantarinei fascijai

4. Deep Tissue giliųjų kaklo lenkiamųjų raumenų sričiai.

 
Rašyti komentarą
komentarai
0

All rights reserved 2012 ©
Mums galite rašyti: info@groziobites.lt Telefonas: 8 601 41212 Darbo laikas: 08.00 - 17.00