Dantų baltumas priklauso ir nuo kišenės storio

 dantu_balinimas1.jpg


GrozioBites.lt | Vaida Jutkonė

Baltadantės amerikietiškos šypsenos taip ilgai mus žavėjusios iš televizijos ekranų, šiandien  jau niekam nekelia nuostabos ir tapo daugumai pasiekiama prabanga. Jei gerokai anksčiau net nežinojome kokiais būdais užjūrio žvaigždės sugeba taip išbalinti savo „šypsenas“, tai dabar – sukame galvas kurį iš gausybės dantų balinimo būdų išsirinkti.


Groziobites.lt pasidomėjo Lietuvoje siūlomomis dantų balinimo technologijomis ir kainomis. Tikimės, kad šios žinios pravers visoms dailiosios lyties atstovėms ir pagelbės apsispręsti renkantis priemones arba procedūras.

Ir namuose, ir klinikose

Dantų balinimas gali būti atliekamas odontologijos klinikoje arba namuose. Populiariausi būdai tai daryti  namuose yra: dantų  balinimas pastomis, geliais, balinimo skysčiais, specialiomis juostelėmis, dantų balinimo kapomis bei pieštukais.

Dantų balinimas odontologijos klinikoje - efektyviausias, greičiausias, bet tuo pačiu ir brangiausias dantų balinimo būdas iš visų paminėtų. Vienos procedūros kaina – apie 300 Lt.

 Balinimo medžiagos odontologijos klinikoje dedamos tiesiogiai ant dantų ir veikiamos šiluma, specialia šviesa ar lazeriu.

Norint pasiekti ypač gerų rezultatų, dantų balinimas klinikoje turi būti atliktas keletą kartų. Procedūra  trunka tik 30-60 minučių, o rezultatas būna matomas jau po pirmųjų apsilankymų.

Balinančios pastos

Balinančios dantų pastos nesunkiai balina danties paviršiuje esančias dėmes.

Kai kurios iš jų turi savo sudėtyje poliravimo, bei  specialių cheminių medžagų, kurios dantis balina  papildomai. Deja, visos dantų balinimo pastos nuima tik paviršinį dantų apnašą. Praktiškai visos specialiosios pastos balina dantis tik per vieną šviesumo skalę. Pavyzdžiui,  dantų balinimo procedūros klinikoje arba odontologijos kabinete yra gerokai efektyvesnės – teigiama, kad  jų metu dantys išbalinami per 3-8 šviesumo skales. Pastų kaina -  nuo keliolikos iki kelių dešimčių litų.

Juostelės ir geliai

Dantų balinimo geliai - bespalvės, peroksido pagrindu sudarytos medžiagos, tiesiogiai dedamos mažais šepetėliais ant dantų paviršiaus. Instrukcijose dažniausiai rekomenduoja balinti dantis du kartus per dieną, 14 dienų. Pradiniai rezultatai pradeda matytis po kelių dienų.  Rašoma, jog dantų balinimas išsilaiko apie 3-4 mėnesius. Kaina – 30-40 Lt.

Dantų balinimo juostelės padengtos balinimo geliu vandenilio peroksido pagrindu. Jos dedamos ant dantų du kartus per dieną ir laikomos po 15-30 minučių. Procedūra kartojama  14-16 dienų. Rezultatai matomi tik po poros dienų. Toks dantų balinimas išsilaiko apie 4 mėnesius. Lietuvoje šių juostelių galima įsigyti internetu per platintojus, nors kitose šalyse juostelėmis prekiaujama beveik visose vaistinėse. Jų kaina svyruoja nuo  100-150 Lt.

Dantų balinimas skysčiais

Dantų balinimas skysčiais yra dar vienas būdas norintiems balinti dantis namuose. Toks dantų balinimas papildomai naikina blogą burnos kvapą, mažina dantų apnašą ir gerina dantenų būklę. Visi dantų balinimo skysčiai savo sudėtyje turi vandenilio peroksido, kuris balina dantis.

Gamintojų teigimu, gali praeiti apie 12 savaičių kol pasirodys pirmieji rezultatai. Norimam rezultatui pasiekti reikia skalauti burną apie vieną minutę du kartus per dieną prieš dantų valymą.

Ekspertai teigia, kad toks dantų balinimas nėra efektyvus, kadangi dantų balinimo skystis būna kontakte su dantimis tik dvi minutes per dieną. - Tuo tarpu dantų balinimas su geliais ar juostelėmis, kur yra tiesioginis kontaktas su dantimis, trunka apie 30 minučių. Dėl šios priežasties, dantų balinimas skysčiais laikomas mažiau efektyviu. Kaina – apie 20 Lt.

Dantų kapos

Dantų balinimas kapomis paremtas balinimu, kuomet į specialias kapas, kurias galima užsisakyti pas odontologą ar nusipirkti vaistinėje, įvedami dantų balinimo geliai, turintys vandeninio peroksido. Dantų balinimas kapomis reikalauja nešioti kapas uždėtas ant dantų apie porą valandų per dieną, arba kiekvieną naktį. Toks dantų balinimas trunka iki 4 savaičių ar dar ilgiau, priklausomai nuo to, kiek tamsūs yra dantys, ir kokį dantų balinimo efektą norima pasiekti.

Odontologai perspėja, kad balinantys dantis namuose, naudoja standartines kapas tinkančias visiems dantims. Pasak specialistų, dantų balinimas dėl netikslios kapos, gali žaloti dantenas. Dantų balinimo medžiagos nesunkiai pro kapą patenka į burną, o žmogus kuris balina dantis, negali efektyviai kontroliuoti dantų balinimo proceso. Kapų kaina svyruoja apie 60-90 Lt.

Pieštukai

Neseniai rinkoje pasirodė ir dar viena priemonė – dantų balinimo pieštukai. Gamintojai išdidžiai teigia, jog šis pieštukas – tai perversmas dantų balinimo srityje, nes esą tokiu būdu balintis dantis   - efektyvu, paprasta ir pigu.

Naudojimo instrukcijoje pažymima, kad dantys po dviejų savaičių gali tapti net iki 11 atspalvių baltesniais. Naudotis pieštuku paprasta, tereikia pasukti pieštuko galą pagal laikrodžio rodyklę tol, kol šepetėlis užsipildys geliu. Gelį patariama tolygiai paskirstyti ant dantų ir jų tarpuose. Palaukus 15 min išskalauti burną vandeniu ir išspjauti.
Patartina dantų balinimo pieštuką naudoti 2 ar 3 kartus per dieną tol, kol balinimo efekto pakaks.

Tiesa, taip išgyrę savo prekę gamintojai apsidraudžia – perspėja, kad balinimo efektas yra individualus ir priklauso nuo jau esamos dantų spalvos bei būklės.

Pieštukų kaina siekia nuo 30 Lt.

Estetinės odontologijos klinikos

Grožio portalo GrozioBites.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško GrozioBites.lt sutikimo draudžiama.

 
Rašyti komentarą
komentarai
4
oho, tai bent, kiek dantų balinimo būdų- aš tik kelis žinojau :)
naudinga info, ačiū
Anonimas
2013.02.26 10:40
Aš išbandžiau juosteles. Galiu pasakyti, kad dantys netapo perliniai, bet tikrai pašviesėjo, deja - ir jautresni buvo pasidarę...Mokejau už dėžutę apie 160 Lt
Anonimas
2013.02.26 10:52
oho, na ir kainos..
Dėl grožio pinigų negaila...

All rights reserved 2012 ©
Mums galite rašyti: info@groziobites.lt Telefonas: 8 601 41212 Darbo laikas: 08.00 - 17.00