7 patarimai, kaip išvengti nerimo

s1_1402490415_pyktis-.jpg

1. Rūpinkitės savo, o ne kitų reikalais.

Labai dažnai susikuriame daug problemų be reikalo kišdamiesi į kitų gyvenimą, patarinėdami jiems, manydami, kad esame išmintingesni už kitus ir žinome geriau. Tai darome norėdami paglostyti savo savimeilę. Įpraskime teikti pagalbą ir patarinėti kitiems tik tuomet kai mūsų prašo. Rūpinkimės savo reikalais ir turėsime kur kas mažiau priežasčių nerimauti.

2. Nelaikykite savyje pykčio, pagiežos, saugokitės pavydo jausmo.

Jei mus įskaudino ar įžeidė kitas žmogus, pasistenkime į situaciją pažvelgti iš jo pozicijų ir suprasti jo elgesio motyvus. Išlaikykime savo orumą, neeikvokime be reikalo savo energijos neigiamoms mintims, išmokime suprasti, atleisti ir pamiršti.  Lygindami save su kitais žmonėmis, jų pasiekimais ar turtais, galime pradėti jaustis nesaugūs, imti daugiau nerimauti. Priimkime esamą situaciją tokią, kokia ji yra, daugiau vertinkite save, savo unikalumą ir taip išvengsite pavydo ir su juo susijusio nerimo. Tik tokiu būdu įstengsite judėti į priekį.

3. Tvirtai tikėkite savimi.

Mums visiems labai svarbu būti pripažintiems ir reikšmingiems. Dažnai išgyvename, kad esame nesuprasti ar tinkamai įvertinti. Taip jau yra, kad žmonėms lengviau yra kritikuoti, nei nesavanaudiškai pagirti ir paskatinti. Jei mes tvirtai tikėsime savimi, savo sugebėjimais, savo stipriosiomis savybėmis ir išskirtinumu, tai kitų nuomonė taps mažiausiai reikšminga.

4. Nebijokite permainų bei išmokite priimti tai, kas neišvengiama.

Pažanga neįmanoma be pokyčių. Kartais patys ar aplinkybių vedami būname priverti  išeiti iš komforto zonos ir patirti nežinomybės baimę, skausmą. Tokiais atvejais galima imti savęs gailėtis, pykti, nerimauti. Sutikite, kad naudingiau būtų galvoti: ką šie pokyčiai duos man gero, kokias papildomas gyvenimo pamokas išmoksiu? Galvokime, kad  kai įveiksime sunkumus, ko gero tapsime gerokai stipresniais. Prisiminkime ankstesnę mūsų pačių ar sėkmingų žmonių patirtį ir patikėkime, kad viskas kas vyksta mūsų gyvenime, tai vyksta tik į gera.  

5. Išmokite sakyti NE.

Neretai pasiduodame aplinkinių įtakai ir prisiimame per daug įsipareigojimų su kuriais neįstengiame susitvarkyti. Tai darome norėdami, kad mumis žavėtųsi, pripažintų, girtų kad pasijustume svarbiais ir reikšmingais. Tačiau supraskime, kad nesame visagaliai ir jei tikrai esame užimti, išmokime diplomatiškai atsisakyti papildomų užduočių.

6. Galvokite pozityviai, išnaikinkite neigiamas mintis.

Mūsų protas būdamas iš principo negatyvus suka galvoje neigiamų minčių karuselę ir jei nemokame jų kontroliuoti ir valdyti, tai  mus užvaldo nerimas. Neretai tai atsitinka dėl visai nereikšmingų dalykų arba tokių, kurie mažai tikėtina, kad taps realūs. Turime išmokti tokias neigiamas mintis išstumti ir užpildyti savo galvą pozityviais dalykais. Pirmiausia venkime, o geriau visai atsiribokime nuo negatyvios informacijos ir neigiamai nusiteikusių žmonių. Labai padeda meditacija ar malda, klasikinės muzikos klausymasis, pozityvios literatūros skaitymas, mokomieji seminarai ir įsitraukimas į naudingą, džiaugsmingą veiklą.  

7. Neatidėliokite, o veikite dabar ir mokykitės iš savo klaidų.

Taip jau yra, kad visi esame priversti atlikti  ir dalykus, kurie mums nėra mieli. Taigi neatidėliokime jų, o kaip tik padarykime pirmiausiai,  kad vėliau galėtume užsiimti mėgstama veikla. Jei darysime atvirkščiai, tai užsiimdami mielais dalykais neišvengsime nerimo kad dar laukia ir kitokia veikla. Kiekvieną veiklą lydi tiek sėkmė tiek nesėkmės. Visi mes darome klaidų, nei vienas nesame nuo to apsaugotas. Jei matome sėkmingą žmogų, tai žinokime, kad jo sėkmė taip pat sudaryta ir iš nesėkmingų bandymų. Sėkmingi žmonės yra išsiugdę atsparumą nesėkmėms. Susidūrę su nesėkmėmis, išmokime nenuleisti rankų, nepasiduokime nerimui, o realistiškai įvertinkime situaciją, pažvelkime tiesai į akis, pasimokykime iš savo klaidų ir patobulinę savo veiksmus  bei pasitelkę atkaklumą  ryžtingai judėkime pirmyn.

Rita Regale

21 dienos Kardinalių Pokyčių Programa Internetu

   


 
Rašyti komentarą
komentarai
0

All rights reserved 2012 ©
Mums galite rašyti: info@groziobites.lt Telefonas: 8 601 41212 Darbo laikas: 08.00 - 17.00